Przyprawy, które wpływają na poprawę potencji

Pobudzenie seksualne organizmu można osiągnąć dzięki naturalnym afrodyzjakom. To właśnie one mają na nas najsilniejszy, ale też najbezpieczniejszy wpływ. O zwiększonej potencji decyduje nie tylko właściwa dieta, ale także przyprawy oraz naturalne zioła, które dodajemy do naszych codziennych posiłków. Sprawdźmy, które z nich powinniśmy wybrać, aby zwiększyć swój apetyt na seks.

Zaburzenia potencji można w prosty sposób zwalczyć sprawdzonymi i bezpiecznymi sposobami. A jest ich naprawdę sporo! Chociażby stosowanie odpowiednich ziół i przypraw, może przyczynić się do poprawy ukrwienia narządów płciowych.

Zioła i przyprawy wspierające pobudzenie seksualne

Zioła, które wspomagają potencję, są na co dzień obecne w naszej kuchni. Wśród nich warto wymienić m.in. bazylię, rozmaryn, a nawet cynamon, goździk czy anyż. Również ostre chili czy orientalne curry przyczynia się do zwiększenia apetytu na seks. Odrobina wanilii, szafranu czy imbiru też może być pomocna w tej sprawie. Lista naturalnych afrodyzjaków jest naprawdę długa.

W zdecydowanej większości zawdzięczamy im też pobudzenie sil witalnych oraz poprawę metabolizmu, czyli lepsze trawienie. Poza tym po zjedzeniu potraw doprawionych tego typu ziołami nasze zmysły stają się bardziej wrażliwie, a doznanie bardziej odczuwalne. Przyspieszenie krążenia krwi, to kolejna zaleta, której ogromnego znaczenia nie można pominąć w kwestii pobudzenia seksualnego.

Ważne jest, aby przyprawy były świeżo zebrane. To wtedy ich działanie na funkcjonowanie organizmu jest najsilniejsze. Na efekty nie trzeba długo czekać. Substancje zawarte w ziołach zaczynają działać błyskawicznie. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze właściwości poszczególnych dodatków:

 • Bazylia - szczególnie polecana parom starającym się o dziecko, ponieważ ma znaczący wpływ na płodność i narządy płciowe
 • Kardamon - jako silny afrodyzjak działają zawarte w nim olejki, które oddziałują na cały organizm
 • Goździki - sprawiają, że pocałunki stają się jeszcze przyjemniejsze, dzięki świeżemu oddechowi
 • Wanilia - silna broń w walce z impotencją, uchodzi za najsilniejszy afrodyzjak
 • Anyż - ma wyjątkowo specyficzny smak i przez to potęguje wrażliwość na bodźce
 • Pokrzywa - stosowana w leczeniu impotencji, ponieważ oferuje silne działanie pobudzające
 • Rozmaryn - kilka kropli olejku rozmarynowego do kąpieli poprawia ukrwienie skóry i potęguje jej wrażliwość
 • Imbir - poprawia ukrwienie organizmu, dzięki czemu silnie rozgrzewa
 • Sezam - dostarcza naszemu ciału cenne pierwiastki, np. magnez i wapń
 • Palma sabałowa - nie tylko pobudza nas seksualnie, ale też walczy ze złym cholesterolem
 • Damiana pustynna - zwiększa ukrwienie, zwłaszcza narządów płciowych, polecana szczególnie w celu zwalczania niepłodności
 • Owies - determinuje uwalnianie testosteronu, co automatycznie zwiększa apetyt na seks, dodatkowo wzmacnia układ nerwowy

Zioła i przyprawy, które działają jak naturalne afrodyzjaki

Chili, kminek, lubczyk, majeranek, rzeżucha, pieprz cayenne, jałowiec - te przyprawy śmiało możemy dodawać do zup i sosów, a nawet sałatek i surówek, jeśli zależy nam na poprawie popędu seksualnego. Deserom nie zaszkodzi odrobina cynamonu, goździków, kardamonu, melisy, mięty czy wanilii.