Dieta na potencję - co warto o niej wiedzieć?

Gdy mówimy o problemach z potencją, powinniśmy mieć świadomość tego, że przeważnie trudno mówić o ich tylko jednej przyczynie. Jedną z nich jest jednak z pewnością niewłaściwa dieta. Naukowcy nie mają wątpliwości, co do tego, że można mówić o zależności, jaka zachodzi pomiędzy nieprawidłowym profilem lipidowym oraz częstszym niż zwykle pojawianiem się zaburzeń erekcji. Jakie produkty włączyć zatem do codziennej diety, aby zapobiec tego rodzaju problemom?

Gdy mówimy o zaburzeniach erekcji powinniśmy mieć na uwadze to, że panowie o zwiększonej masie ciała mają z nimi problem częściej niż mężczyźni szczupli. Problemem może okazać się także nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca.

Poprawa potencji a dieta

Jeśli zależy nam nie tylko na unormowaniu profilu lipidowego, ale również na właściwej gospodarce hormonalnej, w pierwszej kolejności powinniśmy skoncentrować się na przyjmowaniu owoców i warzyw w jak największych ilościach. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tym kontekście produkty, które dodatkowo są znane jako afrodyzjaki. W diecie warto również stawiać na antyoksydanty. Te hamują szkodliwe procesy, z jakimi mamy do czynienia w organizmie, a jednocześnie zwiększają naszą siłę. Są też w stanie wspierać ukrwienie poszczególnych narządów, w tym również narządów rozrodczych. Innym związkiem, którego nie powinno brakować w codziennej diecie, wydaje się być beta-karoten. Wspiera on procesy przyczyniające się do lepszej regeneracji komórek, ma przy tym zdolność do tworzenia nowych. Przydają się także witaminy C oraz E nie przez przypadek określane mianem witamin młodości.

Warzywa i owoce na potencję

Jeśli chcielibyśmy stworzyć listę owoców i warzyw znanych również jako afrodyzjaki, w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć o bakłażanie, czosnku oraz o karczochach. W diecie nie powinno jednak zabraknąć miejsca także dla selera, pomidorów, szparagów, brzoskwini, gruszek oraz awokado. Naturalne afrodyzjaki swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że pobudzają krążenie i sprawiają, że krew we wszystkich narządach zaczyna krążyć szybciej. Docenić należy jednak i to, że pobudzają trawienie i poprawiają ogólny stan zdrowia.

Męski organizm szczególnie dobrze reaguje na pomidory znane jako wyjątkowo bogate źródło witaminy E. Uważa się zresztą, że są one jednym z najbardziej skutecznych afrodyzjaków. Nie mniej wartościowa okazuje się jednak również papryka znana z bogactwa witamin antyoksydacyjnych. W diecie na potencję należy też stawiać na różnego rodzaju pestki, nasiona oraz orzechy.