Jak skutecznie poprawiać potencję?

Osoby, które zmagają się z problemami z potencją, coraz częściej szukają pomocy w preparatach, o których wiadomo, że można je nabyć bez recepty. Przeważnie mamy do czynienia z suplementami diety, choć na rynku nie brakuje też leków, w których substancja czynna jest dostępna jedynie w małych dawkach. Gdy zastanawiamy się nad tym, które z nich mogą okazać się najskuteczniejsze, zazwyczaj zwracamy się ku tym, które należą do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5.

Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 i ich cechy

Gdy inhibitory fosfodiesterazy typu 5 pierwszej generacji zostały wprowadzone do praktyki klinicznej, niemal natychmiast zaczęto mówić też o prawdziwym przełomie, jaki dokonał się w leczeniu problemów z potencją. Właściwości chemiczne wspomnianych związków sprawiają bowiem, że biorą one udział w powstawaniu cyklicznego monosforanu guanozyny. To właśnie dlatego dochodzi do rozkurczania mięśni gładkich znajdujących się w ciałach jamistych. Konsekwencją tego zjawiska jest napływ krwi do nich, a także sama erekcja. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że leki z tej grupy nie działają wcale bez względu na okoliczności. Konieczna jest także odpowiednia stymulacja seksualna, jeśli więc nie ma ochoty na seks – trudno liczyć na ich skuteczność.

Sildenafil

Istnieje wiele preparatów z tej grupy, które cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn. Sildenafil zasługuje jednak na szczególne zainteresowanie. Środek ten jest dostępny w trzech wariantach różniących się między sobą dawką preparatu. Najlepiej, jeśli to lekarz wskaże, jaka dawka jest właściwa w przypadku konkretnego pacjenta mając na uwadze jego ogólny stan zdrowia. Sildenafil jest substancją czynną, która najczęściej pojawia się w środkach na potencję. Jest obecny przy tym zarówno w suplementach diety, jak i w środkach, które sprzedaje się z przepisu lekarza.

Wardenafil

Wardenafil to związek chemiczny, który w aptekach może być dostępny także pod innymi nazwami (między innymi Levitra). I tu mamy do czynienia z trzema różnymi dawkami, wybór tej właściwej jest zaś uzależniony od tego, jakie są indywidualne potrzeby pacjenta. Stosuje się go nie tylko wtedy, gdy pojawiają się trudności z utrzymaniem wzwodu, ale także wtedy, gdy problematyczne staje się samo jego uzyskanie. Również w tym przypadku jednak skuteczność preparatu będzie znikoma, jeśli nie pojawi się odpowiednia stymulacja seksualna. Jeśli lek jest stosowany zgodnie z zaleceniami wydanymi przez jego producenta, nie powinniśmy spodziewać się żadnych skutków ubocznych.