Jak kolendra działa na męski organizm?

Kolendra jest naturalnym środkiem na potencję charakteryzującym się tym, że jej właściwości już od wieków nie są tajemnicą. Sam olejek eteryczny z kolendry jest przecież stosowany już od stuleci właśnie ze względu na swoje odprężające, uspokajające działanie. Napary z kolendry znajdują zastosowanie między innymi w procesie leczenia nerwicy wegetatywnej oraz dolegliwości serca. Podaje się je także w stanach znacznego pobudzenia zwłaszcza, jeśli uniemożliwiają one spokojny sen. Kolendra już od dawna cieszy się więc popularnością nie tylko w kuchni, ale i w medycynie, a nawet w kosmetyce.

Jako naturalny afrodyzjak kolendra działa najlepiej, gdy jej dawki nie są duże. To właśnie wtedy nie tylko wzmacnia potencje, ale i poprawia funkcjonowanie organizmu. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na obecność w składzie kolendry związków aktywnych biologicznie. Tu warto wspomnieć między innymi o kwasach organicznych oraz flawonoidach. Ekstrakt z kolendry poprawia trawienie, wspiera krążenie, a także sprawia, że organizm z większą łatwością radzi sobie z wywołującymi choroby drobnoustrojami.

Jak kolendra działa na układ płciowy?

Olejek eteryczny z kolendry już od lat jest postrzegany jako środek na potencję charakteryzujący się szczególnie dużą skutecznością. Ma naturalny, a jednocześnie mocno wyczuwalny zapach. Także kolendra podawana w potrawach jest w stanie zrobić wiele dla męskiego organizmu. Działa korzystnie na układ nerwowy, a jednocześnie sprawia, że w ilościach większych niż miało to miejsce do tej pory jest wydzielana adrenalina.

Także uspokajające właściwości kolendry zasługują na zainteresowanie. Można liczyć nie tylko na ich korzystny wpływ na nasz sen, ale również na to, że doprowadzą do uspokojenia pracy serca, a nawet – uwolnią od bólu migrenowego. Kolendra może też korzystnie wpływać na stężenie cholesterolu we krwi, a także na ten cholesterol, który znajduje się w sercu oraz z wątrobie. Jest nieoceniona także wówczas, gdy zależy nam na oczyszczeniu naszego organizmu z niekorzystnego wpływu, jaki mają na niego metale ciężkie.

Kolendra - przeciwwskazania

Kolendra to bezpieczne ziele, bez obaw można więc stosować je zarówno jako dodatek do potraw, jak i jako lek radzący sobie z licznymi dolegliwościami. Niestety, w pewnych okolicznościach jej stosowanie nie jest wskazane. Dzieje się tak choćby wówczas, gdy mamy do czynienia z osobami zmagającymi się z problemem cukrzycy, nie można bowiem zapominać o wysokim poziomie hipoglikemii. Ostrożność powinny zachować też osoby, które przyjmują leki na ciśnienie.