Olejki eteryczne idealne na potencję

Już od wieków o olejkach eterycznych mówi się, że sprawdzają się znakomicie jako naturalne środki na potencję. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są doskonale znane ze swojego relaksującego oraz odprężającego działania. Zazwyczaj ich znakiem rozpoznawczym jest mocno wyczuwalny zapach, warto więc wiedzieć, po które olejki najlepiej jest sięgać.

Jakie olejki poprawiają potencję?

Jednym z najpopularniejszych olejków eterycznych wzmacniających uczucie szczęścia wydaje się być olejek różany. Znany jest on także z tego, że zwiększa energię i przyczynia się do poprawy nastroju. Jego stosowanie może mieć też korzystny wpływ na ciśnienie krwi oraz pracę serca. Także olejek paczuli zaliczany jest o tych, którymi warto się zainteresować. Tym, co go wyróżnia jest przede wszystkim charakterystyczny, orientalny zapach. Nie można jednak nie docenić i tego, że olejek ten stymuluje układ nerwowy. Olejek sandałowy zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że z powodzeniem może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Jest ceniony także ze względu na działanie relaksujące, można przy tym liczyć, że będzie skutecznie łagodził napięcie. Ciekawym doświadczeniem jest sam kontakt z jego zapachem, początkowo dość słabym, z czasem jednak przybierającym na sile. Mówiąc o olejkach, które mają erotyczną moc, warto wspomnieć także o olejku goździkowym i jaśminowym. Ten ostatni najczęściej jest wykorzystywany właśnie do masażu oraz kąpieli, a jego słodki, ciepły zapach działa pobudzająco na zmysły. To zresztą nie tylko afrodyzjak, ale również środek znakomicie nawilżający skórę.

Jak stosować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne, które sprawdzają się jako afrodyzjaki, najlepiej wykorzystywać jako element aromaterapii. Doskonałym pomysłem może być w takim przypadku masaż, partnerzy z pewnością docenią jednak również zalety charakterystyczne dla aromatycznej kąpieli. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby stopniowo rozprowadzać olejki ze specjalnego kominka. Wejście w ich posiadanie również nie jest skomplikowane, czekają bowiem na nas nie tylko w aptekach, ale również w sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w punktach zielarskich. Oczywiście, nie możemy zapominać o tym, że wrażliwość na zapachy ma indywidualny charakter. Wszystkie zalecenia dotyczące tego, jak dodawać olejki mają więc jedynie charakter poglądowy. Jeśli działanie produktu ma być zauważalne, należy też stosować olejki naturalne, a nie syntetyczne i to nawet pomimo tego, że producenci tych ostatnich zapewniają o braku jakichkolwiek istotnych różnic między nimi.