
Suplementy i leki na potencję - co warto o nich wiedzieć?
Gdy analizujemy preparaty na potencję, szybko możemy dostrzec, że pojawiają się one pod różnymi postaciami. Niestety, nie o każdym można powiedzieć, że został przebadany tak pod kątem swojej skuteczności, jak i bezpieczeństwa stosowania. Klienci najczęściej decydują się na zakup tych tabletek, które można uzyskać bez konieczności posiadania recepty. Co zatem warto o nich wiedzieć? Wszystkie preparaty na potencję, bez względu na to, w jaki sposób można je nabyć, są przeznaczone jedynie dla ich pełnoletnich użytkowników. Co więcej, czasem nawet ich regularne przyjmowanie nie jest w stanie przynieść dokładnie takich rezultatów, jakich spodziewają się panowie. Zależy to przede wszystkim od złożoności preparatu, a także od tego, jak zareaguje na niego konkretny organizm. Nic więc dziwnego, że jeszcze przed zastosowaniem leków na potencję zaleca się wizytę u lekarza, który potwierdzi ich bezpieczeństwo.
Leki na potencję – charakterystyka
Preparaty na erekcję opisywane często jako leki na potencję, można dziś zakupić nawet, jeśli nie posiada się recepty. Ich skuteczność nie będzie zawsze taka sama, a kluczowe znaczenie wydaje się mieć w takim przypadku zastosowana substancja czynna. Te tabletki na potencję, które są najbardziej rozpowszechnione, w rzeczywistości zazwyczaj nie powinny być nazywane lekami. Tak naprawdę mamy w ich przypadku do czynienia z suplementami diety. Nie można przy tym zapominać, że często nawet suplementy diety nie wykazują deklarowanego przez nie działania, a ich producenci starają się jedynie o to, aby nie szkodziły organizmowi. Najczęściej stosowaną substancją czynną jest w ich przypadku L-arginina znana z tego, że wspiera wydzielanie tlenku azotu.
Inne składniki leków na potencję
Gdy mamy do czynienia z suplementami diety przeznaczonymi na potencję, możemy natknąć się także na kilka innych często pojawiających się składników. W tym kontekście wspomina się choćby o żeń-szeniu koreańskim, a także o substancjach typowo pobudzających takich, jak choćby kofeina i guarana. Leki na potencje przepisywane przez lekarza zazwyczaj mają bogatszy skład. Także obecne w nich związki chemiczne wykazują bardziej złożone działanie.
Leki na potencję – skutki uboczne
Gdy mamy do czynienia z lekami na potencję, musimy mieć świadomość tego, że ich działanie będzie silniejsze niż ma to miejsce w przypadku suplementów diety. W związku z tym poważniejsze mogą okazać się również skutki uboczne. Takimi są między innymi: bóle i zawroty głowy, wymioty, nudności, omdlenia, a nawet pogorszenie widzenia.