Inwestycja – piec kondensacyjny. Jaki wybrać?

 

Kiedy zdecydowaliśmy już, że piec kondensacyjny to właśnie to, czego potrzebujemy przychodzi pytanie: Jaki wybrać? Wchodzimy więc na sklep.auroks.pl/piec-kondensacyjny i co widzimy? Cóż, dość spory wybór. Trzeba będzie się nieco natrudzić. Jednak odpowiedź na kilka pytań, powinna bardzo pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

1432(16)
Przede wszystkim jak duży piec kondensacyjny potrzebujemy? Czy mamy duży dom? Ile jest w nim pomieszczeń koniecznie wymagających ciepła? A może chcemy ogrzać jakieś pomieszczenie przemysłowe. Wówczas potrzebne będą największe i najmocniejsze modele. Oczywiście trzeba też przygotować sobie wymiary i specyfikację naszych szybów wentylacyjnych i instalacji grzewczej. Trzeba też wiedzieć, że przy małym domu nie zawsze opłaca się kupić mały piec.

 

Czasami nieco większy może być bardziej efektywny, gdyż jak wiem każda maszyna najwięcej energii pobiera na rozruch. Te o większej mocy zakończą pracę szybciej, co będzie dla nas opłacalne. Piec kondensacyjny pozwala nam oszczędzić pieniądze. Przecież to głównie po to chcemy go kupić. Pamiętajmy więc o tych kilku prostych zasadach.
Najpopularniejszym kolorem pieca kondensacyjnego jest chyba biały. Ciężko powiedzieć z czego to wynika, ale ja bym obstawiał jedno nieco bardziej neutralny kolor. Tym bardziej, że i tak zostanie szybko ubrudzony a nie jest to rzecz mająca mieć reprezentacyjny wygląd. Piec kondensacyjny ma zupełnie inną rolę i na pewno nie jest nią oczarowywanie przyjezdnych.

 

Piec kondensacyjny pozwala nam oszczędzić pieniądze w skali roku.

Piec kondensacyjny pozwala nam oszczędzić pieniądze.

 

admin