Pełna kultura w Zielonej Górze pod znakiem wina

Zielona Góra od lat jest interesującym i ciągle rozwijającym się ośrodkiem kulturalnym. To, z czego przede wszystkim jest znana na całą Polskę i co nadaje jej jeszcze bardziej wyrazisty charakter to Winobranie– ogromna, rozreklamowana i przygotowana z rozmachem impreza plenerowa mająca swoje miejsce zawsze na początku września. Tradycje winiarskie w Zielonej Górze są cały czas wspominane, w miarę możliwości kultywowane i przekazywane następnym pokoleniom. Mówi się, że Winobranie jest największym świętem wina w Polsce. Zawsze podczas imprezy organizowany jest specjalny jarmark, gdzie wystawcy mogą zaprezentować swoje produkty, odbywają się liczne eventy i koncerty, a także inne imprezy towarzyszące. Wszystko oczywiście przy najlepszym winie pochodzących właśnie z tych okolic.

  •  Festiwal imienia Anny German „Tańczące Eurydyki”

Inną interesującą imprezą cykliczną, organizowaną przez miasto jest Festiwal imienia Anny German „Tańczące Eurydyki”. Odbywa się on zawsze w maju i jest prawdziwym świętem muzyki na wysokim poziomie. Głównym przesłaniem imprezy jest chęć popularyzacji polskich artystów, między innymi właśnie takich jak Anna German. To także konkurs, podczas którego prezentowane są utwory znanych, polskich kompozytorów. Festiwal organizowany jest już od 2002 roku.

  • Festiwal Kabaretu

Bardzo znaną imprezą kulturalną odbywającą się w Zielonej Górze jest Festiwal Kabaretu. Jest on organizowany przez osoby będące związane z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym, za zwyczaj trwa aż kilka dni. Podczas festiwalu na scenie mają okazję wystąpić różnorodne grupy kabaretowe bawiące publiczność do łez.

  • Rock Nocą to Międzynarodowy Festiwal Rockowy

Rock Nocą to Międzynarodowy Festiwal Rockowy przyciągający zespoły z całej Europy i oczywiście także angażujących naszych, polskich artystów. To święto dla osób lubiących posłuchać ciekawej muzyki, a także dla tych, którzy są zagorzałymi fanami konkretnych zespołów mających okazję dać występ na tym festiwalu. Jak mówią sami organizatorzy, celem festiwalu jest danie młodym ludziom szansy na wypromowanie swojego zespołu przed szerszą publicznością. Celem jest również podnoszenie rangi muzyki rockowej zagranicą, a także w naszym rodzimym środowisku. Festiwal umożliwia także integrację artystów z widzami i integrację pomiędzy środowiskami tworzącymi muzykę rockową. Oprócz koncertów podczas festiwalu można zobaczyć liczne wystawy, a także wziąć udział w innych imprezach towarzyszących. Zielona Góra jest jednym z gospodarzy festiwalu obok kilku innych miast polskich.

Na terenie miasta zlokalizowanych jest pięć muzeów, do których zawsze można się wybrać w wolnym czasie. Znajdują się tutaj także kina, scena kabaretowa, teatr i filharmonia, czyli właściwie wszystko, czego dusza zapragnie. To sprawia, że naprawdę nie można się tutaj nudzić. Zwiedzając miasto warto wziąć udział także w jednej z wyżej wymienionych imprez i festiwali. Jeśli jednak naszym celem jest konkretny event- na pewno warto przy okazji pobytu w Zielonej Górze zwiedzić także samo miasto.

admin