Pomagaj ptakom, ale rozsądnie! Budki dla ptaków i budki lęgowe to inwestycja w przyrodę

 

Jak połączyć architekturę i przyrodę? Na przykład tak, jak robią to architekci z www.mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow/ , którzy zamiast domów dla ludzi projektują budki dla ptaków. Czy to szaleństwo? Wręcz przeciwnie! Budki lęgowe są potrzebne, a przy tym mogą być piękne i znakomicie wykonane. Po co w ogóle tego rodzaju architektura?

 

Budki dla ptaków to pomoc realna i rozsądna.1237986866(28)

Budki dla ptaków to pomoc realna.

 

Ptaki żyjące w mieście potrzebują naszej pomocy. W sytuacji, gdy zabraliśmy im na przykład drzewa, gdzie zakładają gniazda, musimy to jakoś zastąpić – na przykład budkami lęgowymi, gdzie ptasie rodziny będą mogły zamieszkać i wychowywać potomstwo. Ptaki w wielu sytuacjach oczywiście potrafią sobie poradzić, ale jednak nasza pomoc często jest im niezbędna, by przetrwały w miejskiej dżungli. A budki dla ptaków to pomoc realna i rozsądna – w przeciwieństwie na przykład do karmienia kaczek resztkami z naszego stołu.

 

Dlaczego jednak mielibyśmy decydować się na budki dla ptaków z pracowni architektonicznej, zamiast zrobić je samemu? Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ludzie, którzy maj a talent do majsterkowania wykonywali budki lęgowe samodzielnie, bo nie jest to bardzo skomplikowane. Trzeba je jednak wykonywać zgodnie z potrzebami danego gatunku, dlatego przyda się podstawowa wiedza ornitologiczna. Budki dla ptaków muszą być też zrobione bardzo starannie, żeby były bezpieczne dla mieszkańców. Jakiekolwiek wystające ostre elementy w budce mogą ptaki zranić a nawet zabić.

 

admin