Szybki zarobek na złocie, czy jest to możliwe

 

Wiele osób traktuje złoto jako stabilną inwestycje. Skupiają się na tym, że regularnie rośnie cena złota. Kraków jest miastem gdzie również rośnie zainteresowanie tym kruszcem. Jednak czy kupując złoto np. na mennicaskarbowa.pl/pol_m_Zloto_Zlote-sztabki-150.html możliwy jest szybki wzrost inwestycji? Na to tak naprawdę wpływa wiele czynników.

 

 

Zarabianie na inwestycji w złoto

 

Cena złota oficjalna zwykle nie zmienia się drastycznie. Jest ona taka sama w Krakowie, jak i w Warszawie i dowolnym innym miejscu. Jednak nikt nie zabrania sprzedawać złota drożej lub taniej. Dlatego udając się np. do skupu złota w Krakowie cena złota będzie się różnić od tej widocznej na wykresie giełdowym.

 

W ten sposób czasem zdarzają się łowcy okazji, którzy mogą stosunkowo szybko zarobić na cenach złota. Natomiast jeżeli nie chce się szukać okazji w Krakowie, Warszawie i całej Polsce to również istnieje taka możliwość. Przykładem jest choćby sytuacja z końca 2015 roku, gdzie w ciągu 2 miesięcy cena złota poszła o ponad 10 procent do góry.

 

Jednak inwestując nieumiejętnie można również dużo stracić, w latach 2012-2013 cena złota spadła o około 30%. Nastąpiło to po długofalowym wzroście ceny tego kruszcu i wiele osób straciło wtedy pieniądze. Dlatego szukając miejsc, gdzie kupisz złoto w Krakowie, lub innej miejscowości według mnie lepiej patrzeć na ten surowiec w perspektywie długoterminowej, niż jako sposób na szybki zarobek.

 

 

admin