Zwrot podatku z Anglii – informacje dla mieszkańców Zielonej Góry

Wielka Brytania, a w szczególności Anglia kojarzyła się do niedawna z falą imigrantów, którzy przyjeżdżali do tego kraju w pogoni za lepszym życiem. Wśród tych, którzy żywili ogromne nadzieje związane z podjęciem pracy w słynącym z herbaty kraju było wielu Polaków. Trend ten utrzymuje się do dziś, a wielu rodaków ma prawo do odzyskania należnego za pracę za granicą podatku.

Staraj się o zwrot

Eksperci zajmujący się kwestią zwrotu nadpłaconego w Anglii podatku mówią, że możliwe jest odzyskanie nawet kilkuset funtów! W przeliczeniu na polską walutę, zatrudniony nad Tamizą Polak może liczyć na zwrot kilku tysięcy złotych. Jest to zatem gra warta świeczki, zwłaszcza, że wiele osób zostawia w kraju swoje rodziny, które dzięki tym pieniądzom mogą podnieść swój status materialny…

Tym, którzy nie chcą sami przechodzić przez cały proces z pomocą przychodzą firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu należnego za pracę w Anglii podatku. To one informują o tym, jakie dokumenty powinno się wypełnić, a gdy ktoś nie potrafi sobie poradzić z formalnościami – pomagają również na etapie wypełniania dokumentacji. Warto się skontaktować z jedną z firm – zwrot podatku z anglii.

Policz dokładnie, ile Ci się należy!

Oczywiście, tak jak w przypadku polskiego ustawodawstwa, również w Anglii istnieją progi podatkowe, poniżej których należy się zwrot całej wolnej od podatku kwoty, a jeśli ktoś dany próg przekroczy – adekwatne w danym przypadku kwoty. Całe szczęście istnieją specjalne kalkulatory, dzięki którym łatwo obliczyć należną w danym przypadku kwotę.

Można też skorzystać z pomocy konsultantów, znających temat i aktualne regulacje prawne. Można także poczytać samemu w Internecie: http://zielonalinia.gov.pl/Procedura-zwrotu-podatku-43198. W ten sposób można szybko uzyskać informację o tym, ile można odzyskać i podjąć odpowiednie działania.

Oczywiście zwrot podatku nie należy się każdemu – informacje o tym, kto może się ubiegać o zwrot podatku z Anglii można znaleźć na specjalnych stronach internetowych, często prowadzonych przez wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy. Dzięki temu każdy, kto podjął legalną pracę w tym kraju może rozpocząć starania o należny w danym roku podatkowym zwrot środków.

admin